Menu Zamknij

Ceny choinek sztucznych

ceny choinek sztucznych

Zima i okres Świąt Bożego Narodzenia zbliżają się do nas coraz większymi krokami. Wielu z nas bardzo cieszy się na ten czas, wielu nawet już obmyśla jak w tym roku udekoruje swój dom lub mieszkanie. Jednym z najważniejszych wyborów jest oczywiście wybór choinki. Żywa czy sztuczna? Jakich cen można się spodziewać w tym roku?

Żywa czy sztuczna?

Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią choinki żywe oraz na tych, którzy wolą te sztuczne. Każdego roku w wielu domach pojawia się to pytanie – co kupić: choinkę żywą czy sztuczną? Kiedyś, dekady temu było ono dość mocno uzasadnione, ponieważ żywe choinki znacznie lepiej prezentowały się niż ich sztuczne imitacje. Dziś żywa i sztuczna choinka wyglądają niemal identycznie, a to zasługa odpowiednich materiałów oraz technologii, dzięki którym producenci tworzą dziś okazałe imitacje prawdziwych świerków czy jodełek. Jedynym co odróżnia dziś żywe drzewko od tego sztucznego jest zapach. Faktycznie, sztuczna choinka nie roztacza wokół zapachu lasu. Ma jednak tyle zalet, że można jej to w zupełności wybaczyć.

Dlaczego warto wybrać sztuczną choinkę?

Sztuczne choinki dziś zachwycają, ponieważ bardzo wiernie imitują różne gatunki świerków, jodełek czy sosen. Rozróżnić je można jedynie z bliska, ponieważ nie pachną żywicą – poza tym są niemal identyczne jak naturalne drzewka. Takie wierne odtworzenie jest możliwe dzięki zaawansowanym technicznie materiałom, z jakim produkowane są dziś sztuczne choinki. Jednym z najlepszych materiałów, z jakich obecnie produkuje się choinki jest PE czyli polietylen. Dlaczego jest tak ceniony? Otóż materiał ten pozwala w procesie technologicznym stworzyć drzewko niemal do złudzenia przypominające prawdziwego iglaka, ze wszystkimi detalami oraz bardzo zbliżonego w dotyku do gałązek świerkowych lub jodłowych. Jednocześnie jest to materiał miękki i elastyczny, co na pewno docenią rodzice małych dzieci lub posiadacze domowych zwierzątek. 

Tworzywo PE prezentuje się efektownie, jest plastyczne oraz elastyczne, nie odkształca się – choinka z PE może więc służyć nawet kilkanaście lat i wciąż wyglądać bardzo dobrze. Co ważne – mimo, iż jest to tworzywo sztuczne, to jednak jest ekologiczne. A to dlatego, iż materiał PE jest materiałem, który nadaje się do recyklingu.

Ile kosztują dziś sztuczne choinki?

Jeśli zastanawiasz się jaki wybór będzie odpowiedni, podpowiadamy! Sztuczna choinka to zdecydowanie dużo bardziej ekonomiczny wybór niż choinka żywa, z lasu. Co najważniejsze sztuczna choinka to inwestycja na więcej niż 1 sezon, dodatkowo za prawdziwe drzewko płacisz co roku, za żywą choinkę raz na x lat. Ceny żywych iglaków kształtują się dziś w zakresie 50 – 350 zł, wszystko zależy oczywiście od rodzaju iglaka raz jego wielkości. Sztuczna choinka, także zależnie od jej gabarytów, rodzaju, etc., kosztuje średnio kilkaset złotych, ale trzeba wiedzieć, iż jest to wydatek jednorazowy, a drzewko może służyć nawet dekady. Sztuczną choinkę mniejszych rozmiarów można już kupić za 100 – 200 zł, zaś prawdziwie okazałą i idealnie imitującą żywe drzewko nawet za 1000 zł.

Pin It on Pinterest