Menu Zamknij

Jak ośnieżyć choinkę?

Masz wyjątkowy pomysł na to, aby udekorować swoją choinkę na Święta Bożego Narodzenia inaczej niż zwykle? Świetnym pomysłem będzie sprawienie wrażenia śniegu na gałązkach. W związku z tym chcesz się dowiedzieć, jak ośnieżyć choinkę, aby wywołać w swoim domu niepowtarzalny nastrój i poczuć magię świąt.

Użyj białej farby

Pierwszym sposobem, który pozwoli na uzyskanie efektu sztucznego śniegu na choince, jest zastosowanie białej farby. Metoda raczej będzie pracochłonna lub wymagała przeprowadzenia jej w pomieszczeniu, w którym niczego przy okazji nie pobrudzimy. Oczywiście bardziej pracochłonnym sposobem będzie pokrywanie białą farbą akrylową każdej gałązki. Jednak wtedy faktycznie będziesz mieć większą kontrolę nad tym, w jakich miejscach ma być widoczny “śnieg”, a także w jakim miejscu ma on być intensywniejszy. Dla wzmocnienia efektu możesz użyć brokatu, dzięki czemu uzyskasz efekt iskrzącego śniegu.

Możesz użyć również farby w sprayu. Jednak taki zabieg najlepiej jest przeprowadzić na zewnątrz lub wcześniej zabezpiecz całe wnętrze folią malarską. Użycie farby w sprayu pozwoli Ci na szybkie pokrycie gałęzi białym kolorem. Możesz również mieszać ją ze srebrnym kolorem, co będzie skutkować podobnym efektem do brokatu. Pamiętaj, że malowanie gałązek od swojej sztucznej choinki to zmiana na stałe.

Wykorzystaj sztuczny śnieg

Innym pomysłem na stworzenie zimowej aury we własnym domu będzie wykorzystanie sztucznego śniegu. Takie produkty stają się popularne w okresie świątecznym. Sztuczny śnieg może posłużyć nie tylko do dekoracji gałązek na Twojej choince, ale również stworzenia innych ozdób świątecznych. W przeciwieństwie do farb akrylowych, sztuczny śnieg jest mniej trwałym rozwiązaniem. Dlatego po pewnym czasie urok choinki może znacznie się zmniejszyć.

Gotowe ośnieżone choinki

Nie masz czasu na samodzielne ośnieżanie choinki lub zależy Ci naprawdę na spektakularnym efekcie? Doskonałym rozwiązaniem będzie zakupienie gotowej ośnieżonej choinki. W naszej ofercie znajduje się specjalna kolekcja ośnieżonych choinek, które wyglądają jak prawdziwe. Wszystkie choinki, które proponujemy swoim Klientom są dopracowane w nawet najmniejszym szczególe.

Choinki przepięknie prezentują się już bez żadnych dodatkowych ozdób. Ponieważ rzeczywiście na ich gałązkach widnieje efekt śniegu. Dodatkowo wśród choinek znajdziesz również drzewka z naturalną szyszką, a także drewnianym pniem. Właśnie to sprawia, że masz wrażenie, iż swoje świąteczne drzewko przyniosłeś prosto z lasu. Jednocześnie żyjesz zgodnie ze swoimi ekologicznymi przekonaniami, ponieważ sztuczna choinka chroni wiele drzew przed wycięciem. Jeżeli już znasz wszystkie sposoby na ośnieżoną choinkę, z pewnością znajdziesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Wszystko będzie zależeć od tego, jaką ilością wolnego czasu dysponujesz czy lubisz wykonywać prace manualne, a także na jakim efekcie końcowym będzie Ci zależeć najbardziej. Jeżeli zależy Ci na pięknej ozdobie, to sztuczne choinki z kolekcji ośnieżone, to doskonały pomysł do dekoracji nie tylko domu, ale również biura lub innych miejsc.

Pin It on Pinterest