Menu Zamknij

Choinki sztuczne jak żywe 220 cm

Choinki sztuczne jak żywe 220 cm

Choinka to zdecydowanie najważniejsza ozdoba domu udekorowanego na Boże Narodzenie. Każdy z nas co roku dokłada wszelkich starań, by była ona wyjątkowa i wyglądała jak najpiękniej. To jakie drzewko postawimy u siebie w domu zależne jest od naszych gustów i preferencji. Na pewno coraz bardziej zadowoleni są ci, którzy preferują sztuczne drzewka bożonarodzeniowe – te produkowane są dziś tak starannie i dokładnie, że niemal w 100% przypominają naturalne iglaki prosto z lasu. Jakie więc trendy panują w choinkach sztucznych i dlaczego są one dziś tak wyjątkowe?

Świerki i jodły jak żywe

Najpopularniejszymi rodzajami drzewek, jakie dekorują nasze bożonarodzeniowe domy i mieszkania są zdecydowanie odmiany świerka oraz jodły. Wybieramy modele bujne i rozłożyste, jeśli mamy na to miejsce, lub choinki w wersji slim, które są węższe i pasują do mniejszych wnętrz. Tak więc w ofercie znaleźć można zdecydowanie każdy rodzaj i rozmiar drzewka – niewielkie choinki do małych kawalerek jak i wysokie raz rozłożyste choinki sięgające nawet 2 – 3 m do okazałych salonów, kamienic lub wnętrz wystawowych. Produkowane przez najlepszych producentów choinki łączą w sobie dziś dwie najbardziej pożądane cechy – piękno natury oraz trwałość tworzywa sztucznego. Dzisiejsze sztuczne choinki wyglądają tak naturalnie, iż dopiero z bliska można się przekonać o tym, że nie są żywym drzewkiem – i to dopiero przez brak leśnego zapachu. 

Kluczowym dla tego, by choinka wyglądała jak żywa, jest materiał z jakiego będzie ona wykonana. Obecnie choinki sztuczne najlepszej jakości oraz najbardziej imitujące naturę produkuje się z tworzywa PE. Tworzywo to niemal 1:1 pozwala wykonać drzewko, które do złudzenia przypominać będzie jodłę tatrzańską czy świerk conica. Nie ma takiej odmiany bożonarodzeniowych iglaków, której doświadczony producent nie jest dziś w stanie wyprodukować. Współczesne drzewka sztuczne tworzone są tak pieczołowicie, iż zdecydowanie są to ozdoby solidne, trwałe i przede wszystkim bardzo eleganckie. 

Dlaczego warto postawić na sztuczną choinkę?

Sztuczne choinki, jakie znamy z poprzednich dekad kojarzyły się nam z czymś bardzo mało atrakcyjnym i w ogóle nie przypominającym prawdziwej sosny, jodły czy świerka. Dziś jest z goła inaczej. 

Sztuczne choinki kupić dziś można w każdy pożądanym rozmiarze – można „upolować” nawet takie mierzące ok. 3 m wysokości, idealne do wnętrz w kamienicach czy do salonów, nad którymi nie ma sufitów. Szeroka gama wysokości i szerokości drzewek, pozwala idealnie dopasować je do danego wnętrza. Ponadto sztuczne choinki są dziś bardzo gęste, mają bardzo dużą ilość gałązek, co jest odwzorowaniem drzewek w naturze, które charakteryzują się dokładnie tym samym. Takie gęste drzewko wygląda spektakularnie jednocześnie wciąż jest na nim dużo miejsca do zawieszenia wszelkich bożonarodzeniowych ozdób – bombek, światełek czy łańcuchów choinkowych. Kupując piękne sztuczne drzewko, mamy pewność, iż dokonujemy inwestycji na lata. Jest to więc wybór ekologiczny i ekonomiczny – taka choinka może leżeć na strychu czy w schowku latami, a będąc bardzo elastyczną po każdorazowym wyjęciu jej z pudełka będzie wyglądała równie dobrze, gdyż nie jest podatna na deformacje.

Pin It on Pinterest