Menu Zamknij

Dlaczego warto kupić sztuczną choinkę?

Sztuczne choinki do złudzenia przypominają dziś żywe drzewka. Gdyby to, że nie pachną, można by niemal w 100% powiedzieć, iż niczym nie różnią się od iglaków z lasu. Dlaczego warto zainwestować w sztuczną choinkę i jak wybrać tę najlepszą?

Zalety sztucznych choinek

Niezależnie od tego, czy podoba nam się świerk pospolity lub biały, jodła kaukaska czy szlachetna bądź też jodła koreańska lub sosna, jesteśmy dziś w stanie kupić takie sztuczne drzewko, które świetnie imitować będzie każdy z tych gatunków. To pierwsza i bardzo ważna zaleta sztucznych drzewek. Producenci mają nam dziś do zaoferowania niemal to, co natura – w naszym domu możne stanąć dosłownie taki rodzaj drzewka, który podoba nam się najbardziej. Zdecydowanie dużym zainteresowaniem cieszy się co roku jodła kaukaska, która jest drzewkiem bardzo eleganckim. Jodła kaukaska ma ciemniejsze igły niż inne jodły, które dodatkowo mają nieco szarawy kolor, zwłaszcza od spodu. To jedna z oryginalniejszych odmian, która ceniona jest za swój naturalny wdzięk, i którą bez problemu można dziś kupić także jako sztuczne drzewko.

Inna zaleta sztucznej choinki to oszczędność. Żywe drzewko musimy kupować co roku, a ceny żywych choinek zdecydowanie wzrosty. Zamiast więc każdego roku wydawać 100 – 200 zł na dorodne drzewko, warto zainwestować w eleganckie drzewko sztuczne, które może nam służyć nawet całe dekady. Sztuczne drzewko dobrej jakości to wydatek porównywalny, czasem nieco większy, ale jednorazowy, a to duży plus na rzecz sztucznej, acz równie pięknej dekoracji.

Sztuczna choinka nie będzie od nas wymagała także żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie trzeba jej podlewać, nie sypie igieł, które trzeba każdego dnia odkurzać, a także nie klei się żywicą, która dodatkowo przyciąga kurz. Po Świętach wystarczy ją włożyć do worka lub pudła i wynieść na strych lub do piwnicy – kolejnego roku będzie tak samo piękna i zachwycająca. 

Sztuczną choinkę można dowolnie modelować, co także jest pożądaną cechą. Dzięki temu, iż gałązki dobrej jakości choinek są dość elastyczne, możemy je układać dokładnie tak jak chcemy i dostosować wygląd choinki do miejsca, w który ma ona stać. Jeśli miejsce jest wąskie, możemy gałązki unieść lekko ku górze, jeśli jednak mamy dużą przestrzeń na drzewko, możemy zaprezentować je w całej rozłożystości. 

Jednym słowem sztuczne drzewko, to dekoracja bożonarodzeniowa, która jest i praktyczna i bardzo estetyczna. To jednorazowy wydatek, za który kupujemy na lata drzewko imitujące nasz ulubiony rodzaj iglaka.

Na co zwrócić uwagę kupując sztuczne drzewko?

Przed zakupem warto dokładnie wymierzyć sobie przestrzeń, w jakiej postawimy choinkę. Na szczęście kupić możemy różne drzewka – bardziej lub mniej rozłożyste, a także wyższe lub niższe. Warto także przemyśleć to, jak zechcemy udekorować drzewko. Jeśli lubimy klasyczne kolory czerwieni czy złota, idealną będzie choinka przypominająca do złudzenia drzewko z lasu. Jeśli jednak lubimy ozdoby ciemne, granatowe, a nawet czarne i w stylu glamour, możemy pokusić się o choinkę białą – takie także są w ofercie i są jednymi z najoryginalniejszych dekoracji świątecznych. 

Wybór drzewek bożonarodzeniowych jest ogromny. Zanim je kupimy warto przemyśleć to, jakie dekoracje najbardziej nam się podobają, a drzewko dopasować do stylu wnętrz, w jakich mieszkamy. To sprawi, iż nasz wybór będzie nam się podobał każdego roku, a dzięki temu ta konkretna sztuczna choinka zagości u nas na całe dekady.

Pin It on Pinterest