Menu Zamknij

Hurtowa sprzedaż choinek

Wybór drzewka bożonarodzeniowego to zawsze sporo pozytywnych emocji. Dzieje się tak dlatego, iż choinka kojarzy nam się najczęściej ze wspaniałymi wspomnieniami z dzieciństwa, a równocześnie tworzy prawdziwą magię świąt. Wielu z nas stawia obecnie na sztuczne choinki, które przypominają do złudzenia prawdziwe jodły lub świerki. Czy sztuczna choinka to dobry wybór i jaką choinkę wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Zalety sztucznych drzewek

Jeśli sztuczna choinka wciąż kojarzy Ci się z mocno rachitycznym drzewkiem o przerzedzonej koronie, to znaczy, że zupełnie nie widziałeś drzewek jakie produkuje się obecnie. Współczesne choinki sztuczne to drzewka, które do złudzenia przypominają naturalne świerki czy jodełki – może jedyna różnica to brak zapachu, reszta jest tak wierną imitacją, że zdecydowanie można się „nabrać”. 

Niewątpliwą cechą przemawiającą za sztucznymi choinkami jest ich trwałość. Wysokiej jakości, wykonane z dobrych materiałów drzewko jest w stanie spełniać swoją funkcję świątecznej ozdoby przez długie lata. Dzięki temu unika się eksploatacji lasów. Świetnej jakości sztuczne drzewko może być zakupem nawet na dekadę i dłużej – jego gałązki są elastyczne i łatwo je formować, dlatego śmiało można je przechowywać na strychu bez obawy, iż ulegnie ono deformacji, etc.

Poza tym, iż wybór sztucznej choinki jest dobry ze względów estetycznych i ekologicznych, to jest to także dobry wybór ekonomicznie. Cena sztucznej choinki to, zależnie od wysokości i modelu, 200 -1000 zł, które płacisz raz na wiele lat. Żywe drzewko to z kolei coroczny wydatek ok. 100 – 200 zł, co w porównaniu ze sztuczną choinką jest zupełnie nieopłacalne.

Ale sztuczne drzewko to także względy bardzo praktyczne. Sztuczna choinka nie gubi igieł, nie klei się do niej kurz, ma miękkie gałązki bezpieczne dla dzieci oraz zwierząt i może zdobić nasz salon nawet tygodniami, bez obawy o utratę swojej urody. 

Jakie drzewko do nowoczesnego salonu?

Większość z nas wybiera obecnie nowoczesne oraz minimalistyczne aranżacje. Do nich także można dopasować odpowiednie drzewko, by idealnie współgrało z tym stylem. Mówiąc o nowoczesnych wnętrzach mamy na myśli np. wnętrza skandynawskie, loftowe i podobne, w których króluje przestrzeń i minimalistyczny klimat.

W takich aranżacjach bardzo ciekawie wyglądają sztuczne choinki na naturalnym pniu drewnianym. Drewno będzie tutaj świetnie korespondować z dodatkami i meblami wykonanymi z tego samego materiału. Wybierając ozdoby, warto wybrać ciemniejsze kolory, takie jak butelkowa zieleń, czerń czy kobalt, które można łączyć z klasycznymi dekoracjami w barwie czerwieni i złota.  W nowoczesnych aranżacjach bardzo dobrze sprawdza się monochromatyczny motyw kolorystyczny, dlatego choinki do takich wnętrz można przyozdobić jednym wiodącym kolorem. Czerwień, srebro, złoto, a może biała choinka ozdobiona granatowymi bombkami? Nie bój się szukać inspiracji i poszukuj idealnego stylu dla własnego wnętrza.

Pin It on Pinterest