Menu Zamknij

Jodła naturalna PE

Choinki bożonarodzeniowe to najpiękniejsza dekoracja świątecznego salonu. Z tego też względu z taką pieczołowitością poszukujemy idealnego drzewka, które stworzy nam klimat najpiękniejszych Świąt. Jednym z najczęściej wybieranych gatunków jest jodła w wielu jej odmianach, dostępna także u nas. Tworzywo PE sprawia, iż będzie to drzewko na długie lata.

Trochę o jodle

Jodła to jeden z iglaków, który bardzo często spotkać można w naszych przydomowych ogródkach i w szkółkach leśnych. Jodła jest smukłym drzewem o stożkowatym pokroju, które w środowisku naturalnym występuje w klimacie umiarkowanym i chłodnym na półkuli północnej. 

Pędy jodeł mają różną kolorystykę- zależnie od odmiany drzewa. Mogą być one zielone, szarozielone, srebrzyste, a nawet niebieskawe. Jedną z najbardziej popularnych u nas jodeł, wybieranych także na choinki, jest jodła kaukaska, czyli abies nordmanniana. Jodła ta rośnie na terenie Gruzji, Turcji oraz w niektórych rejonach Morza Czarnego. Jodła ta podobna jest do naszej jodły polskiej, jednak jej igły są bardziej miękkie, a od spodu srebrzyste. Jodła kaukaska to jedna z najbardziej eleganckich odmian jodły, dlatego też tak chętnie jest ona wybierana na drzewko bożonarodzeniowe. Jeśli jednak decydujesz się na żywą jodłę kaukaską, musisz liczyć się ze sporym wydatkiem – drzewko to kosztuje nawet 100 -150 zł. Znacznie lepszą inwestycją jest zakup sztucznej jodły kaukaskiej, która prezentowała się będzie równie pięknie, a jednocześnie będzie zakupem na lata i jednorazowym wydatkiem.

Jodła z PE

Pamiętacie choinki sztuczne z lat swojego dzieciństwa, sprzed 20 czy 30 lat? Na szczęście to już tylko wspomnienie, ponieważ na pewno nie były zbyt urodziwe i niezbyt odzwierciedlały piękno prawdziwych iglaków.

Obecnie najlepsze choinki sztuczne, w tym jodły, produkuje się z tworzywa PE. Tworzywo to jest na tyle plastyczne, iż pozwala na produkcję bardzo realistycznie wyglądających drzewek, które do złudzenia przypominają iglaki z leśnej szkółki. 

Choinki z PE to zdecydowanie kwintesencja naturalności, choinki polecane tym, którzy nie chcą co roku kupować żywych drzewek, a jednocześnie chcą choinki wyglądającej jak żywa. Choinki z PE mają sporo zalet. Nie obsuszają się, nie gubią igieł, a więc nie trzeba pod nimi odkurzać dwa razy dziennie. Poza tym są w dotyku miękkie i elastyczne – można je dowolnie formować, są także dzięki swojej miękkości bezpieczne dla małych dzieci i dla zwierząt domowych. Choinki te są elastyczne, ale nie deformują się – odnieś choinkę po świętach na strych i przynieś ją w następnym roku – zauważysz, że nic nie straciła ze swojej formy! Materiał jakim jest PE pozwala na wyprodukowanie z niego drzewek w wielu odmianach. My produkujemy te, które Polakom i Polkom podobają się najbardziej, a więc różne odmiany jodły, świerka oraz sosny. Choinki z PE to najlepsza alternatywa dla drzewka z lasu. Jedną z ciekawszych opcji są także dostępne u nas choinki na pniu – to rodzaj choinek, które idealnie wpasują się w każdy rodzaj wnętrza – od nowoczesnego, przez skandynawski, aż po rustykalny.

Pin It on Pinterest