Menu Zamknij

Nowoczesne choinki sztuczne

Ubieranie choinki to jedna z ulubionych czynności każdego z nas – niezależenie czy jest się dzieckiem, czy też nie. Podglądając produkty producentów ozdób choinkowych można śmiało wysnuć wnioski, jakie trendy w dekorowaniu choinki będą modne w tym roku. A jak poprawnie powinno się ubierać drzewko i od czego zacząć?

Kolejność ubierania choinki

Każdego roku czujemy dreszczyk ekscytacji, gdy ze strychu bądź z piwnicy przynosimy do salonu ozdoby świąteczne – niektóre pamiętające jeszcze dawne czasy, będące pamiątkami rodzinnymi. Pierwszym krokiem w dekorowaniu drzewka jest wyobrażenie sobie, co ma się na tym drzewku znaleźć i skompletowanie potrzebnych ozdób. Przejrzyj czy coś się stłukło, czy lampki się nie przepaliły i zdecyduj, które bombki, łańcuchy lampki i inne ozdoby zawisną na tegorocznej choince. Czy może będzie to coś nowego?

Na choinkę najpierw zakłada się lampki – to ważne, ponieważ jeśli zamienisz kolejność, przy zakładaniu lampek możesz strącić z drzewka ulubione bombki, etc. Lampki zawieszaj, jak chcesz – pionowo lub w poziomie, a po ich zawieszeniu sprawdź od razu jaki efekt uzyskałeś i ewentualnie dokonaj poprawek. Kolejnym krokiem jest zawieszanie bombek – w tym momencie możesz zaangażować do dekorowania swoje dzieci, które na pewno tylko na to czekają! Przyjmuje się, iż ozdoby wiesza się w kolejności od największej do najmniejszej, choć oczywiście możesz zrobić to po swojemu. Duże bombki wieszamy niżej, zaś średnie i małe bliżej szczytu drzewka. Zazwyczaj na samym końcu na drzewku wiesza się łańcuchy.

Jeśli chcesz, by ubieranie choinki z dziećmi było przyjemne i bezpieczne, warto postawić w tym roku na nowoczesną choinkę sztuczną. Choinki te wiernie odzwierciedlają prawdziwe jodły i świerki, a przy tym wykonane są z miękkich, niekujących i elastycznych materiałów. 

Trendy w ozdobach 2022

Masz chęć, by w tym roku Twoje drzewko wyglądało naprawdę oryginalnie? Zaproponujemy więc na początek trend, który także był hitem tamtego roku, a mianowicie choinka w kolorach tęczy. Jeśli lubisz kolory i spektakularne efekty, ten trend z pewnością Ci się spodoba. Postaw więc na bombki w kolorach jakie występują na tęczy, a do tego dobierz ozdoby w kształcie jednorożców i podobnych motywów – taka cukierkowo – tęczowa choinka to będzie wspaniała gratka. Może warto się odważyć?

W 2022 roku pozostajemy także w mocnej kolorystyce. Jeśli więc masz już bombki w kolorach butelkowej zieleni, granatu czy burgundu, śmiało zawieś je na drzewku także i w tym roku. Nowością są z kolei metaliczne wykończenia – te będą teraz prawdziwym hitem i lekko wyprą w tym względzie brokat.  Moda także kręci się wokół stylu vintage – dotyczy to ubrań, wystroju wnętrz, ale także ozdób choinkowych. Część osób znacznie chętniej ogląda aukcje internetowe, na których można kupić ozdoby sprzed X lat niż odwiedza modne sklepy z wyposażeniem wnętrz. Choinka w stylu vintage na pewno przykuje uwagę wszystkich gości, a ponadto wprowadzi niepowtarzalny, rodzinny klimat, który skłoni do dzielenia się wspomnieniami.

Pin It on Pinterest